Vítame Vás na našej stránke.


V našom internetovom obchode Vám ponúkame dáždniky rôzneho druhu a vzorov.

Dáždnik je neoddelitelným módnym doplnkom, hlavne v daždivom počasí.

História dáždnikov.

Vo svete bežne používaný názov umbrella pochádza z latinského slova umbra, čo znamená tieň a jeho synonymum parasol pochádza zo slov para - ochrana a sol - slnko. Hoci dáždnik vyzerá ako moderný vynález, za sebou má niekoľkotisícročnú históriu. Nikto presne nevie, či prvé dáždniky začali používať starí Egypťania, Číňania, Asýrčania alebo Etruskovia. Isté je iba to, že najskôr slúžili ako ochrana pred slnkom. Najprv chránili iba hlavy mocných, potom sa stali výlučne dámskym doplnkom a v osemnástom storočí sa konečne ocitli aj v mužských rukách. Svedčia o tom mnohé historické pamiatky, ako aj pôvod názvu.

My Vám ponúkame jedny z najkvalitnejších dáždnikov, ktoré sa vyznačujú veľmi pekným a módnym dizajnom.

Jednotlivé modely dáždnikov neustale obmieňame a stále ponúkame nové vzory.

V našom obchode nájdete dáždniky pre dámy, pánov ale aj detské dáždniky.

Konštrukcia dáždnikov.

 

Dáždniky majú rôzne konštrukcíe. Zvyčajne bývajú klasické, s oceľovou konštrukciou alebo tzv. Alu-light s konštrukciou duralovou (zliatina hliníka, medi a horčíka).

 

Dáždniky môžu byť ďalej odolné vetru, to znamená, že sú konštručne uspôsobené tak, aby odolali aj náporu vetra. Tieto dáždniky sú vybavené koncovými lamelami z plastu (u modernejších typov z materiálu Fiberglass - sklenné vlákna), ktoré sa môžu ohnúť a vrátiť do pôvodnej polohy bez toho, aby sa poškodili. ( POZOR VŠAK NA SILNÝ A NÁRAZOVÝ VIETOR !)

 

Poťah dáždnikov býva vyrobený z materíálov ako polyamid, polyester, u modernejších typov z materiálu microfibra.
Materiály na rúčkach našich dážnikov neobsahujú nikel.